Cel 3 333 333 Pitów złożonych przez internet osiągnięty

Celem Urzędu Skarbowego na rozliczenie za rok 2012 było osiągnięcie liczby 3 333 333 PITów wypełnionych przez internet. Ilość deklaracji […]

Celem Urzędu Skarbowego na rozliczenie za rok 2012 było osiągnięcie liczby 3 333 333 PITów wypełnionych przez internet. Ilość deklaracji złożonych drogą elektroniczną było więcej, ponieważ ponad 3,5 miliona, co przerosło nawet oczekiwania urzędników. W Polsce możliwość wypełniania PITu przez internet mamy od 2008 roku, kiedy to z tej możliwości skorzystało zaledwie 415 osób. Dzisiaj przez wzrostu zaufania do internetu oraz ogólną informatyzacją liczba osób składających PITy online diametralnie wzrosła.

Nie możemy się niczemu dziwić. Wypełnianie PITów za pomocą internetu jest przede wszystkim o wiele wygodniejsze niż ręczne wypisywanie formularzy, a następnie stanie w kolejkach. W związku z tym wzrost osób rozliczanych online nie może nikogo dziwić. Z pewnością w przyszłym roku ta liczba jest znacznie się powiększy.

Dlaczego lepiej rozliczać się przez internet?

Rozliczanie z PIT za pomocą przeglądarki lub programu komputerowego to wielkie udogodnienie. Jesteśmy w stanie zaoszczędzić naprawdę sporo czasu, który poświęcilibyśmy na wypełnianie PIT, a dodatkowo mamy pewność, że wszystkie obliczenia są poprawnie wykonane. Wielką zaletą jest również możliwość wysłania deklaracji prosto do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu nie musimy stać w kolejkach składając zeznanie podatkowe.

W 2014-2017 obecny program e-deklaracje będzie zastąpiony przez e-podatki, które będą dalszym etapem informatyzacji centralny systemu podatkowego.