Mniejszy podatek w PIT-38?

Inwestujesz na giełdzie? Zapłać mniejszy podatek w PIT-38! Zyski z inwestycji na giełdzie opodatkowane są za pomocą PIT-38. Stawka PIT-38 […]

Inwestujesz na giełdzie? Zapłać mniejszy podatek w PIT-38!

Zyski z inwestycji na giełdzie opodatkowane są za pomocą PIT-38. Stawka PIT-38 wynosi 19%. Kwotę podatku jaką musimy co roku oddać do Urzędu Skarbowego możemy jednak zdecydowanie zmniejszyć. Podatek jest naliczany wobec akcji, które sprzedaliśmy z zyskiem w danym roku.

Sposób na niższy podatek w PIT-38!

Sposób na zapłacenie niższego podatku w PIT-38 jest dziecinnie prosty. Wystarczy kilka dni przed końcem roku sprzedać akcje, które w danym roku przyniosły nam straty w taki sposób, aby zniwelować zyski z pozostałych akcji i nie zapłacić podatku lub zapłacić niższy podatek. Po kilku dniach sprzedane akcje możemy ponownie kupić po zbliżonej cenie.

Miałeś stratę w latach ubiegłych? Odejmij ją od podatku!

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie na PIT-38 jest rozliczanie straty z lat ubiegłych. Wartość zobowiązania podatkowe w takim przypadku możemy ograniczyć maksymalnie do 50%, co i tak jest sporą oszczędnością.

Strata rozliczana w PIT-38

Rozliczenie straty w PIT-38 jest możliwe za pomocą naszego darmowego programu do PIT-38 (wersja do pobrania, wersja online)