Załączniki w PIT-37 2013/2014

Podatnicy rozliczający się za pomocą PIT-37 największą uwagę zwracają na załączniki, w których dokonać możemy wszelkich odliczeń oraz uwzględnić ulgi […]

Podatnicy rozliczający się za pomocą PIT-37 największą uwagę zwracają na załączniki, w których dokonać możemy wszelkich odliczeń oraz uwzględnić ulgi podatkowe.

Takimi załącznikami, które znane są również w innych formularzach:

  • PIT/O, czyli załącznik, w którym niemal wszystkie ulgi mogą zostać odliczone od podatku. Osoby wypełniające ten formularz mają prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej, rehabilitacyjnej, z ulgi na leki, internetowej, jak również z odliczeń za przekazane darowizny oraz za składki na ZUS- zobacz więcej o PIT/O.
  • PIT/D, który jest załącznikiem, służącym do realizowaniem ulg mieszkaniowych. Można w nim uwzględnić także ulgę remontową oraz za modernizację, jak również odliczenie za gromadzenie funduszu wyłącznie na jednym rachunku- zobacz więcej o PIT/D.

PIT przez internet

Jakich załączników nie można dołączać do PIT-37?

Należy pamiętać, że pomimo że jest to rozliczenie na ogólnych zasadach nie możemy korzystać ze wszystkich załączników. Przykładowo, kiedy zdobywamy zarobki poza granicami kraju należy złożyć załącznik PIT/ZG, który wówczas musimy dołączyć do PIT-36. Dzieje się tak również w przypadku PIT/M, który stanowi formularz rozliczający dochody małoletnich.